I Patriotyczno – Niepodległościowy złaz gminy Lisia Góra

Kategoria: Aktualności, info. Tomasz Łakoma

W ramach Gminnych Obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w ośrodku jazdy konnej „Furiosso” odbył się I patriotyczny Złaz Patriotyczno – Niepodległościowy w którym udział wzięli uczniowie szkół        z naszej gminy.

Uczniowie wyruszyli ze swoich szkół by pod opieką swoich wychowawców po niejednokrotnie kilkugodzinnym marszu dotrzeć do Ośrodka Jazdy Konnej gdzie miała miejsce meta marszu.

Na uczestników czekał patron honorowy wydarzenia – wójt Arkadiusz Mikuła, który wszystkim uczestnikom wręczył pamiątkowe dyplomy. Na uczestników czekał również poczęstunek i pokaz jazdy konnej w historycznych strojach, który zaprezentował Aleksander Jarmuła – właściciel ośrodka i miłośnik Polskiej husarii w jednej osobie.

Podczas tego historycznego wydarzenia nie zabrakło również recitalu w wykonaniu Piotra Kity oraz wspólnego śpiewania pieśni legionowych, w którym uczestniczyli również radni Rady Gminy z jej przewodniczącym Wojciechem Szatko na czele. To wyjątkowe wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez Gminnego Ośrodka Kultury, oraz Szkoły Podstawowej w Nowych Żukowicach, która była pomysłodawcą wydarzenia.

*************************

Relacja telewizyjna 

*************************

Pełna Galeria Fotografii

************************

Komentarze:

Napisz komentarz:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.