Pojazdy zabytkowe odwiedziły Lisią Górę

Kategoria: Aktualności, info. Tomasz Łakoma

Już po raz trzeci Gminny Ośrodek Kultury w Lisiej Górze zorganizował pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Arkadiusza Mikuły Wakacyjny Zlot Pojazdów Zabytkowych. Impreza nie mogłaby się i tym razem odbyć bez sponsora wydarzenia, którym od początku imprezy jest również jej pomysłodawca Filip Marciniec – właściciel firmy VARIOTHERM POLSKA.

Wydarzenie to było jednocześnie połączone z jednym z ostatnich etapów VI rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, podczas którego zawodnicy uczestnicy wykonywali próbę sprawnościową na czas. Odwiedzający mogli zobaczyć około 100 pojazdów z całej Polski, jak również z Austrii i  Niemiec –  były to zarówno piękne auta jaki i motory i rowery.

Nie zabrakło również pojazdów które stały się świadkami historii, tak chociaż  duży fiat 6-cio drzwiowy,którym jeździł sam Święty Jan Paweł II w 1979 roku, w czasie pierwszej pielgrzymi do Polski.

Podczas zlotu nie zabrakło również pojazdów pożarniczych które są na wyposażeniu ochotników z Lisiej Góry czy też Śmigna i Pawęzowa; a sam fakt iż formalnie są pojazdami zabytkowymi nie umniejsza ich przydatności w ochronie ppoż. Warto również dodać iż strażacy aktywnie włączyli się w organizację imprezy zabezpieczając jej bezpieczny przebieg.

Wszystkie świetnie utrzymane i odnowione, a błyszczące karoserie i dźwięk silników robiły na zwiedzających piorunujące wrażenie. Pojazdy były oceniane – między innymi pod kątem elegancji gdzie komisja w składzie której znalazł się wójt Arkadiusz Mikuła oraz Tomasz Oćwieja – szef tarnowskiego automobilklubu, najwyżej oceniła kabriolet Mercedes Pagoda cabrio, kolejną lokatę otrzymał włoski  Fiat Topolino, a trzecie miejsce otrzymał  Morris Minor.

*****

Galeria fotografii III Przeglądu Pojazdów Zabytkowych

 

 

Komentarze:

Napisz komentarz:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.